#niezatapialni - bezpieczne wakacje!

W sierpniu 2023 r. w okolicach kąpieliska strzeżonego „Mała Plaża” w Helu zostały zorganizowane działania edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa nad wodą w ramach projektu „#NIEZATAPIALNI”.

Działania PASSY na Międzynarodowych Targach Policji POLSECURE

Działania edukacyjne realizowane na Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeńśtwa Pu blicznego POLSCEURE w ramach projektu WYPADEK TO NIE PRZYPADEK! Premiera filmu edukacyjnego oraz symulacja wypadku drogowego z udziałem służb ratowniczych.

Atak terrorystyczny na szkołę - edukacja dla bezpieczeństwa

Kolejne działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa realizowane wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach - ATAK TERRORYSTYCZNY NA SZKOŁĘ. W ćwiczeniach brały udział wszystkie służby ratunkowe i Instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Patronat honorowy nad projektem objął Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Szkolenie dla Żołnierzy Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego

Fotorelacja z kursu "Instruktor taktyki i technik interwencji" dla Żołnierzy Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Przez 2 miesiące żołnierze nabywali i doskonalili swoje umiejętności z zakresu m.in.: taktyka podejmowania interwencji, techniki kajdankowania, techniki obezwładniające, obrona przed atakiem bronią palną, nożem i innym niebezpiecznym narzędziem.

Wypadek na drodze krajowej nr 7

Rozbity samochód i trzy poszkodowane osoby na drodze krajowej nr 7, na węźle Niewachlów. Taki obraz mogli obserwować kierujący poruszający sie w rejonie drogi ekspresowej. Wszystko to w ramach realizacji spotu edukacyjnego, którego współtwórcami są Stowarzyszenie "PASSA", policjanci, strażacy i ratownicy medyczni.

Bezpieczne zakupy w galerii

Specjalistyczne szkolenie z zakresu procedur działania w sytuacji zagrożeń dla najemców, służb ochrony oraz klientów galerii Korona w Kielcach. Uczestnicy nabyli wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu procedur działania w sytuacji wtargnięcia do centrum handlowego uzbrojonego napastnika.

"#niezatapialni - bezpieczne lato na Helu

Autorski projekt Stowarzyszenia "PASSA" i FORMOZA-Rib z siedzibą w Helu w ramach rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej".

Kampania Edukacyjna Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Fotorelacja z przygotowań do kampanii edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie "PASSA", Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Pociąg do bezpieczeństwa

Działania w ramach projektu "Świętokrzyska Koalicja Seniorów" organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach oraz Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki w ramach rządowego programu Razem bezpieczniej im. W. Stasiaka na lata 2018-2020.

Aktywny Senior to Bezpieczny Senior

Stowarzyszenie "PASSA" wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach wspólnie przystąpili do konkursu organizowanego przez MSWiA pn: "Aktywny senior to bezpieczny senior", w ramach którego nakręcony został filmik instruktażowy ukazujący procedury działania w sytuacji zagrożenia seniorów w miejscach publicznych: miejski plac targowy, komunikacja miejska.

SAMOOBRONA DLA KOBIET

Fotorelacja z bezpłatnych warsztatów SAMOOBRONY DLA KOBIET w ramach projektu "AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA", współfinansowanego z rządowego programu Razem bezpieczniej im. W. Stasiaka - programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań. W szkoleniach wzięło udział ok 60 uczestniczek.

Ewakuacja w ramach Akademii Bezpieczeństwa

W SP nr 22 w Kielcach odbyła się wielka ewakuacja placówki na wypadek wtargnięcia uzbrojonych napastników. Ewakuowano całą szkołę. W ćwiczeniach udział wzięli: międzynarodowi instruktorzy ds. bezpieczeństwa, Grupa Ratownictwa PCK Kielce, Straż Pożarna, Policja. Całość koordynowała "PASSA".

Szkolenia w ramach AKADEMII BEZPIECZEŃSTWA

Szkolenia dla uczniów, nauczycieli, rodziców, kobiet i seniorów. Przeszkoliliśmy już ponad 3 tyś. uczestników :)

AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

Projekt zakłada realizację bezpłatnych szkoleń z zakresu PROCEDUR DZIAŁANIA W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH w placówkach oświatowych w Kielcach i ich najbliższym otoczeniu, w ramach rządowego programu Razem bezpieczniej - programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań.

Kursy dla pracowników ochrony

Zapraszamy na kursy "Kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej" oraz kursy doskonalące dla pracowników ochrony. Podczas zajęć skupiamy się na praktycznych aspektach związanych z ochroną osób i mienia.

Kurs Instruktora Strzelectwa Bojowego i Dynamiczno - Praktycznego

Fotorelacja z organizowanego cyklicznie kursy dla Instruktorów Strzelectwa Bojowego i Dynamiczno - Praktycznego. Absolwenci kursu otrzymują uprawnienia państwowe do samodzielnego prowadzenia zajęć z wyszkolenia strzeleckiego.