Stowarzyszenie
dowiedz się kim jesteśmy
Stowarzyszenie
dowiedz się kim jesteśmy
Videorelacja Polsat News o realizowanych szkoleniach proobronnych w ramach autorskiego projektu Stowarzyszenia "PASSA" pn. "MY MŁODE POKOLENIE - TOBIE OJCZYZNO!!! Szkolenia proobronne dla uczniów świętokrzyskich placówek oświatowych".
Zapraszamy na szkolenia na najnowszym laserowym symulatorze strzelań! Tylko w Stowarzyszeniu "PASSA"! Programy strzelań podstawowych oraz zaawansowanych dla służb mundurowych jak i placówek oświatowych. Programy strzelań dynamicznych i obronnych. Laserowe karabiny, pistolety maszynowe oraz strzelby i bróń krótka. Przenośne systemy osłon, bieżni do strzelania w ruchu, swiateł specjalistycznych i urządzenia zadymiającego pomieszczenia w celu realizacji realnego treningu.
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach został uhonorowany prestiżową nagrodą CIMIC Award of Excellence, którą wręczył Dyrektor NATO CIMIC Centre of Excellence - CCOE w Hadze, płk Andreas Eckel. Nagroda przyznana została za ścisłą współpracę Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, a także instytucjami układu pozamilitarnego województwa świętokrzyskiego, w tym ze Stowarzyszeniem "PASSA"!
Szkolenia dla osób ubiegających się o pozwolenie na broń. Przygotowujemy do części teoretycznej i praktycznej egzaminu państwowego. Szkolenie zostało poszerzone o zagadnienia proobronne. Każdy z uczestników pozna m.in.: zasady i taktykę działania w zespole na polu walki czy procedury działania w warunkach podwyższonego stresu i zmęczenia
Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej "PASSA" wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach realizuje kolejne projekty związane z propagowaniem bezpieczeństwa na terenie woj. świętokrzyskiego. Z tych działań powstał film instruktażowy dla placówek oświatowych ukazujący procedury działania w sytuacji wtargnięcia do szkoły uzbrojonego napastnika (patrz "multimedia").
Podsumowanie działań zrealizowanych w ramach projektu "MY MŁODE POKOLENIE - TOBIE OJCZYZNO! Szkolenia proobronne dla uczniów świętokrzyskich placówek oświatowych - 2.807 uczestników.
Jak zachować się w momencie ataku terrorystycznego, jak ewakuować rannych, a jak obronić się przed atakiem pijanego pasażera? Tego uczą się maszyniści i konduktorzy świętokrzyskiego POLREGIO. Wszystko po to, by na wakacje zwiększyć bezpieczeństwo w pociągach.
Specjalistyczne szkolenia z zakresu procedur działania w sytuacji wtargnięcia do szkoły uzbrojonego napastnika. Uczniowie kieleckich szkół średnich poznawali instruktaż na wypadek wtargnięcia napastnika do sali lekcyjnej, na korytarzu czy w przestrzeni otwartej. Poznali również zadady przeprowadzania ewakucji w tym zakresie.
Jak udzielić pomocy poszkodowanemu? Jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia? jakie są najczęstsze przyczyny wypadków i zdarzeń drogowych? WYPADEK TO NIE PRZYPADEK! Przeciwdziałaj! Pomagaj! Działania edukacyjne realizowane dla uczniów kieleckich placówek oświatowych.
Procedury działania w sytuacji zagrożenia w pociągu. W dniach 22-26.10.2018 r. konduktorzy z terenu woj. świętokrzyskiego uczyli się jak zachować zimną krew w sytuacji kryzysowej w faktycznym miejscu swojej pracy. Szkolenia polegały na inscenizowaniu zagrożeń. Wzięło w nich udział ok 100 konduktorów.
Prezes Stowarzyszenia "PASSA" Katarzyna Banasik wraz z Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach opowiada jak powinna wyglądać profesjoalna organizacja szkoleń z zakresu wtargnięcia do szkoły uzbrojonego napastnika.
Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej "PASSA" w Kielcach włączyło się aktywnie w niesienie pomocy mieszkańcom Kamerunu (Środkowa Afryka). Hasło zainicjowanej przez Stowarzyszenie pomocy to: #HelpCameroon. Jako pierwszych obejmiemy pomocą mieszkańców wioski Mawel Limai. Mieszkańcy nie mają elektryczności, niedawno do wioski doprowadzono wodę. Potrzeby są bardzo duże.
Stowarzyszenie "PASSA" wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach i Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach zainaugurowało kampanię edukacyjną z zakresu bezpieczeństwa "Twój przykład - moje życie", która ma na celu zwrócenie uwagi na to jak negatywny przykład dorosłych może wpłynąć na bezpieczeństwo najmłodszych.
W roku 2019 po raz kolejny szkoliliśmy konduktorów z woj. świętokrzyskiego z zakresu procedur działania w sytuacji zagrożeń: samoobrona, I pomoc przedmedyczna, wtargnięcie do pociągu napastnika, reagowanie na agresję i przemoc, umiejętności interpersonalne, procedury działania w przypadku kontaktu z zakaźnie chorym
Atak uzbrojonego napastnika na szkołę.
Kolejne ćwiczenia z zakresu procedur działania w sytuacji zagrożenia w SP nr 24 w Kielcach. Scenariusz ćwiczeń: Do szkoły wtargnął uzbrojony napastnik, postrzelił jedną z nauczycielek. Napastnik ranił również nauczyciela w klasie. Uczniowie i nauczyciele ułyszeli sygnał alarmujący o uzbrojonym napastniku na terenie placówki. Dzieci barykadowały się w salach. Do akcji wkroczyli negocjatorzy oraz grupa antyterrorystów, po czym nastąpiła ewakuacja placówki.
Specjalistyczne szkolenia z zakresu procedur działania w sytuacji zagrożenia realizowane przez ekspertów Europejskiego Centrum Bezpieczeństwa w Galerii Korona w Kielcach. Celem szkolenia było zdobycie przez pracowników ochrony wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu prawidłowych zachowań w sytuacji bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa osób przebywających na terenie galerii handlowej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objał Europoseł Pan Bogdan Wenta.
Informujemy, iż Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej "PASSA" z siedzibą w Kielcach w latach 2015 - 2016 zrealizowało cykl szkoleń z zakresu procedur działania w sytuacjach kryzysowych w placówce oświatowej pn.: "Bezpieczna szkoła w strefie Schengen". Szkolenia adresowane były dla kadry zarządzającej, administracyjnej i dydaktycznej placówek oświatowych z obszaru miasta Lublin. W projekcie wzięło udział łącznie 9 484 osób.
Symulacja ewakuacji placówki oświatowej na wypadek wtargnięcia uzbrojonych napastników. Ewakuacja odbyła się w związku z realizacją projektu AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA w ramach rządowego programu Razem bezpieczniej. W projekcie bierze udział 10 tys. uczestników. W ewakuacji udział brali uczestnicy kursu instruktorskiego SWAT organizowanego przez Andrzeja Marczaka - ICSKMA.
W październiku 2017 roku eksperci Europejskiego Centrum Bezpieczeństwa z Włoch, Francji, Czech, RPA, Polski i Hiszpanii uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu z zakresu procedur działania w sytuacji zagrożenia w środkach transportu publicznego.
Stowarzyszenie "PASSA" realizuje zajęcia z samoobrony dla kobiet. Uczestniczki poznają praktyczne elementy samoobrony, procedury działania w sytuacji zagrożeń, aspekty prawne działania w obronie własnej. Ukazujemy jakie symptopmy poprzedzają atak agresji. Uczymy odpowiedzialności, trzeźwości myślenia oraz umiejętności podejmowania adekwatnych decyzji w sytuacjach zagrożenia.
W dniu 10.12.2018 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca projekt "Akademia bezpieczeństwa 2 - edukacja dla bezpieczeństwa placówek oświatowych w Kielcach" realizowany w ramach rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej 2018.
Specjalistyczne szkolenia dla konduktorów świętokrzyskiego oddziału POLREGIO. Konduktorów uczyliśmy m. in.: jak obronić się przed atakiem nożownika, jak udzielić pierwszej pomocy pasażerom w przypadku zagrożenia życia, jak postępować z osobą zakaźnie chorą
Interesuje Cię nasz kurs? Zostaw numer telefonu a oddzwonię.