FB

Jak przetrwać na polu walki

Zwiastun 50 minutowego filmu instruktażowego na temat zasad organizacji bezpiecznego schronu (w tym plecak przetrwania), zasad działania na polu walki, procedur działania w przypadku ataku uzbrojonego napastnika, zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią, wyszkolenia strzeleckiego,

Więcej

Nie daj się sprzedać!!!!

Handel ludźmi to nie sceny z filmu! Takie rzeczy dzieją się naprawdę! Współczesne niewolnictwo może przybierać różną formę - zmuszanie do prostytucji, handel organami, przymusowa praca, zmuszanie do żebractwa czy nielegalne adopcje. Bądź czujny! Nie daj się sprzedać !!!!

Więcej

WYPADEK TO NIE PRZYPADEK

Film propagujący bezpieczeństwo na drogach – tj. minimalizowanie skutków wypadków, zasady zabezpieczenia miejsca zdarzenia, zasady udzielania I pomocy, propagowanie obowiązujących przepisów prawa dotyczących kierowców, pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych. 

Bezpieczeństwo nad wodą

Podczas letniego wypoczynku nie zapominajmy o bezpieczeństwie nad wodą! Brawura, lekkomyślność, alkohol mogą doprowadzić do tragedii. BEZPIECZNYCH WAKACJI 2022! #NIEZATAPIALNI - spot nakręcony w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwa nad wodą" przez Stowarzyszenie "PASSA", Formoza-Rib, Pomorską Policję i OSP Hel.

Lodowa pułapka!

#bezpieczneferie! Zalew to Lodowa pułapka!!! Pamiętajcie o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Korzystajcie tylko ze strzeżonych lodowisk!!! Jak poradzić sobie w sytuacji zagrożenia - o tym wszystkim dowiecie się oglądając spot edukacyjny nakręcony w ramach akcji "Bezpieczne ferie".

PIE(rw)SZY na przejściu!!!

Spot nakręcony w ramach kampanii edukacyjnej dotyczącej zwiększenia wiedzy i świadomości w zakresie aktualnych przepisów prawa dotyczących poruszania się pojazdów i pieszych na przejściach dla pieszych - PIE(rw)SZY na przejściu !!!

Akcja Defibrylacja! - Każdy może uratować życie!

"AKCJA DEFIBRYLACJA" film nakręcony w ramach kampanii edukacyjnej propagującej korzystanie z defibrylatorów AED.

Więcej

Wtargnięcie napastnika do szkoły

Procedury działania w sytuacji wtargnięcia do szkoły uzbrojonego napastnika, czyli jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Kolejne działania Stowarzyszenia "PASSA" i Policji Świętokrzyskiej w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa.

Więcej

Wyścig z czasem - korytarz życia!

Film instruktażowy "Wyścig z czasem" ukazuje procedury działania w sytuacji zagrożeń w ruchu drogowym, między innymi jak powinni zachować się uczestnicy i świadkowie wypadku, jak należy udzielać pomocy, jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz jak tworzyć korytarz życia.

Więcej

Zaufaj doświadczeniu! Razem bezpieczniej!

Doświadczenie, profesjonalizm, państwowe uprawnienia, współpraca z instytuacjami i służbai odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, znakomite podejście instruktorów do uczestników zajęć oraz wspaniała atmosfera. Zdobycie nowych umiejętności gwarantowane!

"#niezatapialni - akcja ratunkowa"

Główną przyczyną utonięć jest alkohol. Przypominamy - spożywanie alkoholu i innych środków odurzających na terenie kąpieliska jest surowo zabronione. Nie każda akcja ratunkowa kończy się szczęśliwie - nie pozwól, aby bezmyślność pociągnęła Cię na dno ....

#NIEZATAPIALNI - edukacja dla bezpieczeństwa nad wodą

Videorelacja ze zrealizowanych działań w ramach projektu #NIEZATAPIALNI. Projekt zakładał podjęcie różnorodnych przedsięwzięć prowadzących do zwiększenia bezpieczeństwa nad akwenami wodnymi.

Nie zostawiaj dziecka w upalny dzień w rozgrzanym samochodzie

Spot profilaktyczny zrealizowany w ramach kampanii edukaycjnej "Twój przykład - moje życie", ukazujący jak należy się zachować się kiedy zauważymy pozostawione dziecko w rozgrzanym samochodzie w upalny dzień. Nie bój się, reaguj! "PASSA"

Bezpieczna jazda na rowerze

Spot ma na celu pokazanie, jak ważna jest dbałość o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego zarówno poprzez jazdę na prawidłowo wyposażonym rowerze, jak i wyposażeniem małego kierowcy w odpowiednia znajomość przepisów ruchu drogowego. 

Bezpiecznie na przejściach dla pieszych

Czerwone znaczy stój! Zielone znaczy idź! Każdy przedszkolak to wie, dlaczego zatem dorosły lekceważy? W obrębie przejść dla pieszych piesi jak i kierujący pojazdami mechanicznymi winni są zachować szczególną ostrożność.  Rodzicu – to Ty zaświeć przykładem!! "PASSA"

ST@P Cyberprzemocy

Film zrealizowany w ramach rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej 2018" wspólnie z Komendą Miejską Policji w Kielcach oraz Służbą Więzienną - Aresztem Śledczym w Kielcach. "PASSA"

Przeciwdziałanie dopalaczom

Film profilaktyczny został zrealizowany w ramach rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" wspólnie z Komendą Miejską Policji w Kielcach we współpracy uczniami kieleckich szkół średnich. "PASSA"

Procedury działania w sytuacji zagrożeń

Videorelacja ze szkoleń w ramach projektu "Akademia bezpieczeństwa" realizowanego wspólnie z Komendą Miejską Policji w Kielcach, Służbą Więzienną, Komendą Miejską PSP w Kielcach oraz Europejskim Centrum Bezpieczeństwa w kieleckich placówkach oświatowych. 

Bezpieczne zakupy w galerii

Szkolenia z zakresu procedur działania w sytuacji zagrożeń dla pracowników ochrony, najemców i klientów galerii Korona w Kielcach

Edukacja dla bezpieczeństwa - ATAK TERRORYSTYCZNY NA SZKOŁĘ

Kolejne ćwiczenia z zakresu procedur działania w sytuacji zagrożenia realizowane wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach oraz innymi służbami instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Samoobrona dla kobiet - Akademia Bezpieczeństwa

Kto dba o własne bezpieczeństwo zawsze wygrywa!!! Kolejne bezpłatne zajęcia dla kobiet w ramach rządowego programu przeciwdziałania i ograniczania przestępczości "Razem bezpieczniej".

Samoobrona dla kobiet

Bezpłatne zajęcia z Samoobrony dla kobiet w ramach projektu "AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA 2". Uczestniczki poznają techniki uwalniania się z chwytów, obchwytów i duszeń a także sposoby obrony przed szantażem nożem czy bronią palną.

Inctructor Close Protection Course - Poland 2018

Instruktor ochrony VIP - specjalistyczne szkolenia, w którym udział brali eksperci ds. bezpieczeństwa m.in. z Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Irlandii i Polski. Zakres proframu szkolenia obejmował między innymi: procedury ochrony VIP w miejscu publicznym, taktyczna jazda samochodem, jazd konna oraz praktyczne zajęcia w centrum handlowym.

Inctructor Close Protection Course - egzamin

Egzamin teoretyczny na kursie instruktorskim ochrony VIP, w którym brali udział eksperci ds. bezpieczeństwa m.in. z Francji, Włoch, Ilrandii, Hiszpanii Wielkiej Brytanii i Polski. Uczestnicy ukończyli również w języku angielskim kurs "Kwalifikowany pracowniko ochrony fizycznej".

Przygotowania do ewakuacji szkoły - Europejskie Centrum Bezpieczeństwa

Uczestnicy Antiterror & Swat Instructor course organizowanego przez ICSKMA - Andrzej Marczak oraz Europejskie Centrum Bezpieczeństwa - Katarzyna Banasik przygotowują się do akcji ewakuacji uczniów z placówki oświatowej na wypadek zamachu terrorystycznego, która była jednocześnie testem egzaminacyjnym podsumowującym ten kurs. Ewakuacja została przeprowadzona w realnych warunkach podczas normalnej pracy szkoły, ewakuowanych zostało ponad 500 osób.

Atak napastnika na szkołę

Film zrealizowany w Kielcach w ramach projektu "Akademia bezpieczeństwa". W działaniach uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracyjnie szkoły.

Antiterror & SWAT Instructor Course 2017

Videorelacja z instruktorskiego kursu militarnego organizowanego w Kielcach w dniach 20-25.10.2017 r. przez ICSKMA - Andrzej Marczak oraz Europejskie Centrum Bezpieczeństwa - Katarzyna Banasik  Pełna relacja z kursu wkrótce. Uczestnicy ćwiczyli po kilkanaście godzin dziennie: strzelanie bojowe, CQB, działania antyterrorystyczne w transporcie publicznym, ewakuacja szkoły i wiele innych.

Szkolenia z zakresu procedur działania w sytuacjach kryzysowych

Zanim powstał ten film,zastanawialiśmy się nad jego formą. Dużo fragmentów nie zostało opublikowanych. Fragmenty pozostaną jedynie w pamięci osób "przeszkolonych", a my skupiliśmy się na strukturze. Film nie należy do "rozrywkowych", a szkolenia przeprowadzane były w duchu poczucia wielkiej odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych obywateli. 

Więcej

Seminarium HOME INVASION w NEAPOLU

W dniach 2-5.12.2017 r. w NEAPOLU współorganizowaliśmy wraz z Instytutem Krav Maga Italia seminarium HOME INVASION. Tematem seminarium była samoobrona w sytuacji zagrożenia atakiem terrorystycznym czy uchodźców w miejscu zamieszkania i sposoby ochrony najbliższych. Neapol zmaga się zproblemem napływu uchodźców, dlatego zainteresowanie seminarium było bardzo duże. W Neapolu odbyło się również międzynarodowe spotkanie instruktorów z Polski, Włoch, Ukrainy, Francji, Anglii i Hiszpanii - w ramach Europsjkiego Centrum Bezpieczeństwa działającego przy Stowarzyszeniu.

Kurs Instruktora Strzelania Bojowego

Relacja z ostatniego kursu instruktora strzelania bojowego i dynamiczno-praktycznego. Zdobyte w naszym centrum uprawnienia zezwalają na prowadzenie zajęć z wyszkolenia strzeleckiego w jednostkach szkoleniowych, oświatowych, szkołach i klubach sportowych, slużbach mundurowych oraz wszelkich innych jednostach szkoleniowych. Absolwenci mogą także prowadzić własną działalność gospodarczą – otworzyć własną firmę szkoleniową. 

Zwalczanie terroryzmu

Autorski program szkoleniowy SAFE "Selfe defence against fierce enemy" to świadomość zdarzenia, rozwiązywanie sytuacji kryzysowej, zasady i procedury zachowania się w trakcie i po ataku.

Więcej

Kurs ochrona VIP

Zapraszamy na profesjonalne szkolenia praktycznej ochrony osób prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, posiadających izraelskie uprawnienia. Zakres szkolenia stanowi połączenie wiedzy teoretycznej i intensywnego treningu w terenie.

Przygotowanie do pracy w służbach mundurowych

Videorelacja z wielogodzinnego treningu przepracowanego na naszej "Polskiej Pustyni" jedynej takiej w Europie.To tutaj ćwiczyły oddziały "Afrika Korps" dowodzonego przez feldmarszałka Rommla przygotowując się do walk w Afryce i to tutaj przeprowadzono część ćwiczeń Sił Zbrojnych RP -Anakonda 16. 

Więcej

Kurs Instruktora Strzelania Bojowego I

Filmowy skrót z kursu instruktorskiego odbywające się w okresie luty - kwiecień 2016. Zapraszamy!

Specjalistyczny obóz szkoleniowy

Niedawno zakończony obóz szkoleniowy. Taktyka działania i wyszkolenie strzeleckie bojowe jest w naszym centrum nauczane już od pierwszych stopni. Wielopoziomowość zadań i rozwiązań w różnych aspektach zagrożeń, to kierunek jaki obraliśmy.

Działania PASSY na Międzynarodowych Targach Policji POLSECURE

Działania edukacyjne realizowane na Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeńśtwa Pu blicznego POLSCEURE w ramach projektu WYPADEK TO NIE PRZYPADEK! Premiera filmu edukacyjnego oraz symulacja wypadku drogowego z udziałem służb ratowniczych.

Atak terrorystyczny na szkołę - edukacja dla bezpieczeństwa

Kolejne działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa realizowane wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach - ATAK TERRORYSTYCZNY NA SZKOŁĘ. W ćwiczeniach brały udział wszystkie służby ratunkowe i Instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Patronat honorowy nad projektem objął Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Szkolenie dla Żołnierzy Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego

Fotorelacja z kursu "Instruktor taktyki i technik interwencji" dla Żołnierzy Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Przez 2 miesiące żołnierze nabywali i doskonalili swoje umiejętności z zakresu m.in.: taktyka podejmownaia interwencji, techniki kajdankowania, techniki obezwładniające, obrona przed atakiem bronią palną, nożem i innym niebezpiecznym narzedziem.

Więcej

Wypadek na drodze krajowej nr 7

Rozbity samochód i trzy poszkodowane osoby na drodze krajowej nr 7, na węźle Niewachlów. Taki obraz mogli obserwować kierujący poruszający sie w rejonie drogi ekspresowej. Wszystko to w ramach realizacji spotu edukacyjnego, którego współtwórcami są Stowarzyszenie "PASSA", policjanci, strażacy i ratownicy medyczni.

Więcej

Bezpieczne zakupy w galerii

Specjalistyczne szkolenie z zakresu procedur działania w sytuacji zagrożeń dla najemców, służb ochrony oraz klientów galerii Korona w Kielcach. Uczestnicy nabyli wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu procedur działania w sytuacji wtargnięcia do centrum handlowego uzbrojonego napastnika.

"#niezatapialni - bezpieczne lato na Helu

Autorski projekt Stowarzyszenia "PASSA" i FORMOZA-Rib z siedzibą w Helu w ramach rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej".

Więcej

Kampania Edukacyjna Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Fotorelacja z przygotowań do kampanii edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie "PASSA", Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Pociąg do bezpieczeństwa

Działania w ramach projektu "Świętokrzyska Koalicja Seniorów" organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach oraz Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki w ramach rządowego programu Razem bezpieczniej im. W. Stasiaka na lata 2018-2020.

Więcej

Aktywny Senior to Bezpieczny Senior

Stowarzyszenie "PASSA" wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach wspólnie przystąpili do konkursu organizowanego przez MSWiA pn: "Aktywny senior to bepieczny senior", w ramach którego nakręcony został filmik instruktarzowy ukazujący procedury działania w sytuacji zagrożenia seniorów w miejscach publicznych: miejski plac targowy, komunikacja miejska.

SAMOOBRONA DLA KOBIET

Fotorelacja z bezpłatnych warsztatów SAMOOBRONY DLA KOBIET w ramach projektu "AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA", współfinansowanego z rządowego programu Razem bezpieczniej im. W. Stasiaka - programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań. W szkoleniach wzięło udział ok 60 uczestniczek.

Ewakuacja w ramach Akademii Bezpieczeństwa

W SP nr 22 w Kielcach odbyła się wielka ewakuacja placówki na wypadek wtargnięcia uzbrojonych napastników. Ewakuowano całą szkołę. W ćwiczeniach udział wzięli: międzynarodowi instruktorzy ds. bezpieczeństwa, Grupa Ratownictwa PCK Kielce, Straż Pożarna, Policja. Całość koordynowała "PASSA".

Szkolenia w ramach AKADEMII BEZPIECZEŃSTWA

Szkolenia dla uczniów, nauczycieli, rodziców, kobiet i seniorów. Przeszkoliliśmy już ponad 3 tyś. uczestników :)

AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

Projekt zakłada realizację bezpłatnych szkoleń z zakresu PROCEDUR DZIAŁANIA W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH w placówkach oświatowych w Kielcach i ich najbliższym otoczeniu, w ramach rządowego programu Razem bezpieczniej - programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań.

Kursy dla pracowników ochrony

Zapraszamy na kursy "Kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej" oraz kursy doskonalące dla pracowników ochrony. Podczas zajęć skupiamy się na praktycznych aspektach związanych z ochroną osób i mienia.

Kurs Instruktora Strzelectwa Bojowego i Dynamiczno - Praktycznego

Fotorelacja z organizowanego cyklicznie kursy dla Instruktorów Strzelectwa Bojowego i Dynamiczno - Praktycznego. Absolwenci kursu otrzymują uprawnienia państwowe do samodzielnego prowadzenia zajęć z wyszkolenia strzeleckiego.

 

Szkolenia ochrony VIP

Zapraszamy na profesjonalne szkolenia praktycznej ochrony osób prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, posiadających izraelskie uprawnienia. Zakres szkolenia stanowi połączenie wiedzy teoretycznej i intensywnego treningu w terenie.