DR TOMASZ BANASIK

dr Tomasz Banasik, wykładowca akademicki.

Od 1 października 1999 r. zatrudniony na Politechnice Świętokrzyskiej. 3 października 2018 r. odebrał z rąk wojewody świętokrzyskiego Medal Komisji Edukacji Narodowej, przyznany przez ministra edukacji narodowej. W grudniu 2018 w plebiscycie dziennika Echo Dnia został wybrany Akademickim Nauczycielem Roku 2018 w województwie świętokrzyskim. Zaangażowany w działalność społeczną. Jest jednym z inicjatorów powstania przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych (ZPSW) w Kielcach, ul. Jagiellońska 30, Stowarzyszenia “Usłyszcie Nas”, którego celem jest wspieranie osób z wadami słuchu i mowy oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną.

DOWIEDZ SIĘ O MNIE WIĘCEJ:

MOJA KARIERA DYDAKTYCZNA

Nazywam się Tomasz Banasik i jestem związany z Politechniką Świętokrzyską dokładnie od 1 października 1999 roku, gdzie jako nauczyciel akademicki i badacz skupiam się na finansach, bankowości oraz wpływie nowoczesnych technologii na rozwój gospodarczy. Moja praca naukowa i dydaktyczna zaowocowała wieloma publikacjami w prestiżowych czasopismach oraz udziałem w międzynarodowych konferencjach, gdzie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi specjalistami z branży.

3 października 2018 roku, moje zaangażowanie w rozwój edukacji zostało uhonorowane Medalem Komisji Edukacji Narodowej, przyznanym przez ministra edukacji narodowej, co było dla mnie wielkim zaszczytem. Jeszcze w tym samym roku, zostałem wybrany Akademickim Nauczycielem Roku 2018 w województwie świętokrzyskim w plebiscycie Echa Dnia, co potwierdza moją pasję i zaangażowanie w rozwijanie młodych umysłów. Docenili mnie!

NA UCZELNI I POZA NIĄ

W Politechnice Świętokrzyskiej prowadzę wiele przedmiotów, takich jak Finanse i Bankowość, System Pośrednictwa Finansowego oraz Inżynieria Finansowa. Moje zajęcia charakteryzują się praktycznym podejściem i skoncentrowaniem na rzeczywistych wyzwaniach rynkowych, co przygotowuje studentów do efektywnego działania w dynamicznie zmieniającym się świecie finansów.

Poza pracą naukową i dydaktyczną jestem aktywny społecznie. Jako jeden z inicjatorów powstania Stowarzyszenia „Usłyszcie Nas” przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach, działam na rzecz wsparcia osób z wadami słuchu i mowy oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną. To działanie ma na celu nie tylko pomoc, ale i integrację tych osób z większą społecznością, co jest równie ważne dla ich samodzielności i poczucia własnej wartości.

Jestem także Ojcem Chrzestnym Prezes Stowarzyszenia "PASSA", dlatego nie zdziwi Was zapewne, że uwielbia powieści Mario Puzo szczególnie dotyczące rodziny Corleone :)

MOJA MISJA

Moje prace naukowe, zarówno teoretyczne, jak i empiryczne, dotyczą różnych aspektów finansów, w tym skuteczności systemów bankowych, korzyści skali w sektorze bankowym oraz wpływu funduszy emerytalnych na rozwój gospodarczy. Moje badania są publikowane w renomowanych czasopismach, co pozwala mi na ciągłe poszerzanie granic wiedzy w dziedzinie ekonomii i finansów.

Jako nauczyciel akademicki i społecznik, moim głównym celem jest wywieranie pozytywnego wpływu na społeczność zarówno poprzez edukację, jak i przez aktywne działania na rzecz potrzebujących. Każdego dnia staram się być przykładem, że nauka i zaangażowanie społeczne mogą iść w parze, przynosząc korzyści zarówno jednostkom, jak i całym społecznościom.