Rafał Maziejuk

Ratownik medyczny

Szef kieleckiej Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Ratownik wodny, płetwonurek, funkcjonariusz policji. Wieloletni trener i szkoleniowiec służb ochrony z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach zagrożenia życia.

DOWIEDZ SIĘ O MNIE WIĘCEJ:

POCZĄTKI KARIERY

Nazywam się Rafał Maziejuk i od wielu lat moje życie związane jest z ratownictwem medycznym i ochroną zdrowia. Moja kariera zawodowa zaczęła się w Państwowym Ratownictwie Medycznym, gdzie pracowałem zarówno w Kielcach, jak i w woj. ościennych.

Od zawsze towarzyszyła mi chęć zmian. To pewnie ze względu na nią, po  długim stażu w PRM, zacząłem poszukiwać nowych ścieżek zawodowych. Zawsze marzyłem o noszeniu munduru, więc postanowiłem spróbować swoich sił w policji. Przeszedłem proces kwalifikacji i .... już kilkanaście lat minęło odkąd rozpocząłem w policji. Już pierwszego dnia wiele się działo, a że przywykłem do takiego tempa pracy -  od razu polubiłem swoją nową profesję!

ZAWSZE W POGOTOWIU

Do moich zadań jako funkcjonariusza należy głównie zabezpieczenie medyczne działań policji. Oprócz tego prowadzimy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla funkcjonariuszy oraz zajęcia profilaktyczne.

Ta służba jest niezwykle wymagająca, gdyż działamy w trudnych warunkach, pod presją czasu i odpowiedzialności, gdzie nie ma miejsca na błąd, szczególnie gdy w grę wchodzi ludzkie życie. Jestem także szefem kieleckiej Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża i ratownikiem wodnym oraz płetwonurkiem. Moje doświadczenie i umiejętności wykorzystuję także jako wieloletni trener i szkoleniowiec służb ochrony z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach zagrożenia życia.

W SŁUŻBIE INNYM

Otrzymałem trzecie miejsce w plebiscycie „Echo Dnia” Policjant Roku w Kielcach i powiecie kieleckim, co jest dla mnie znaczącym wyróżnieniem, szczególnie że nominacja przyszła od moich przełożonych. W wolnych chwilach angażuję się w działania Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża, co pozwala mi na wszechstronny rozwój i pomoc innym.

Moje życie jest poświęcone służbie innym, zarówno jako funkcjonariusz policji, ratownik medyczny jak i strażak OSP. Każdego dnia staram się łączyć profesjonalizm z pasją, co pozwala mi na osiąganie nowych celów i spełnianie się w wielu różnych obszarach.