PAWEŁ GROMNIAK

Wykładowca, trener, negocjator

Były funkcjonariusz Policji, Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, szkoleniowiec służb ochrony. Działacz społeczny na rzecz pracy edukacyjno-profilaktycznej z dziećmi i młodzieżą.

DOWIEDZ SIĘ O MNIE WIĘCEJ:

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zdobyłem solidne podstawy wiedzy, które później pozwoliły mi służyć społeczeństwu zarówno jako funkcjonariusz policji, jak i szkoleniowiec. Ukończyłem również Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Moje zainteresowanie pomocą innym i pragnienie zapewnienia bezpieczeństwa rozwinęło się już w młodym wieku, co skierowało moją karierę w stronę służb ochrony i pracy społecznej.

Od najmłodszych lat byłem zafascynowany pracą służb mundurowych. To zainteresowanie wzmocniło się podczas studiów, gdy miałem okazję zgłębiać tematy związane z prawem, psychologią oraz zarządzaniem kryzysowym. Po ukończeniu studiów, moja kariera policyjna nabrała tempa. Pracując jako dzielnicowy, miałem unikalną okazję do bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, co pozwoliło mi nie tylko na lepsze zrozumienie potrzeb społeczności, ale także na rozwijanie indywidualnego podejścia do każdego przypadku.

KARIERA ZAWODOWA

Moja praca funkcjonariusza policji to nie tylko profesja, ale również misja. W trakcie służby brałem udział w specjalistycznych szkoleniach, byłem odpowiedzialny za ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego, wdrażałem na szczeblu wojewódzkim programy profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania przemocy, agresji, narkomanii. Propagowałem bezpieczeństwo publiczne i osobiste. Pełniem funkcje kierownicze w Świętokrzyskiej Policji.

W ROLI TRENERA

Po zakończeniu kariery w policji nie przestałem być aktywny. Stałem się szkoleniowcem służb ochrony, gdzie moje doświadczenie i umiejętności pozwalają mi na przekazywanie wiedzy nowym pokoleniom funkcjonariuszy. Moje zaangażowanie w edukację nie ogranicza się jednak tylko do dorosłych. Jako działacz społeczny, aktywnie uczestniczę w działaniach edukacyjno-profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Uważam, że edukacja i wczesna profilaktyka są kluczowe w kształtowaniu świadomego i bezpiecznego społeczeństwa.

MOJA DOBRA PASSA

Jako członek zarządu Stowarzyszenia, staram się wprowadzać inicjatywy, które umożliwiają dzieciom rozwijanie swoich umiejętności i zainteresowań, jednocześnie ucząc ich, jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii. W Stowarzyszeniu mam możliwość nieustannego propagowania najważniejszych dla mnie wartości. Moja droga od studenta do edukatora i funkcjonariusza Policji jest dowodem na to, że z pasja w połączeniu z determinacją pozwala realizować cele i marzenia. Moje życie to ciągła nauka i dążenie do tego, aby osoby, które znajdują się w moim otoczeniu, czuły się bezpieczne i były świadome zagrożeń oraz sposobów ich unikania.