Krzysztof Jankowiak

Pedagog i niekwestionowany mistrz japońskich sztuk walki, 10 dan

Jestem nauczycielem zajmującym się wychowaniem w bezpieczeństwie. Od 1973 roku moją pasją są sztuki walki oraz wojskowa walka wręcz. Od wielu lat skupiam się na popularyzowaniu sportu, zdrowego trybu życia oraz profilaktyki prozdrowotnej wśród dzieci i młodzieży. Dokładnie w wieku 47 lat zostałem spadkobiercą tradycji japońskiej szkoły sztuk walki Bujutsukai Takeuchi Ryu przekazanej mu przez Soke Takeuchi Toshimichi.

Dowiedz się o mnie więcej:

KARIERA W SZTUKACH WALKI

Nazywam się Krzysztof Jankowiak i posiadam stopień 10 Dan w japońskim Jiu-jitsu. Moją pasją są sztuki walki, które uprawiam od 1973 roku. Od 1978 roku rozwijam umiejętności w wojskowej walce wręcz. Moje zaangażowanie i determinacja w tej dziedzinie doprowadziły mnie do uzyskania licznych wyróżnień i certyfikatów. W 2006 roku otrzymałem świadectwo Kancho z rąk Soke Takeuchi Toshimichi, a w 2007 roku, po jego śmierci, przejąłem szkołę Bu Jutsu Kai Takeuchi Ryu, prowadząc zajęcia w tradycyjnej formie japońskiej rodziny, takich jak Ken-Jutsu, Kyu-Jutsu i Ju-Jutsu w formie Muto-Dori.

DZIAŁALNOŚĆ WOJSKOWA

W 1978 roku rozpocząłem naukę w Centralnym Ośrodku Służby Uzbrojenia i Elektroniki w Olsztynie, jednocześnie kontynuując treningi w karate Kyokushinkai. W latach 1981-1984 służyłem w Jednostce Wojskowej, nawiązując liczne kontakty z przedstawicielami jednostek wschodnich i uzyskując wysoką specjalizację w wojskowej walce wręcz. W Śląskim Okręgu Wojskowym w Żaganiu w 1982 roku poznałem specjalistów z Korei w Kyuksul. W latach 1990-2004 pełniłem funkcję nieetatowego instruktora wychowania fizycznego w JW 1282, a w 1994 roku ukończyłem kurs instruktorów wychowania fizycznego w Wyższej Szkole Wojsk Pancernych w Poznaniu.

KARIERA INSTRUKTORSKA

Od 1994 do 2000 roku byłem związany z Polskim Centrum Jiu Jitsu Goshin Ryu, gdzie od 1997 do 2000 roku pełniłem funkcję Koordynatora ds. szkolenia służb mundurowych. W 1998 roku otrzymałem nominację na specjalistę Bu-Jutsu wojskowo użytecznej walki wręcz oraz licencję pracownika ochrony fizycznej I stopnia. Następnie, w 2003 roku uzyskałem licencję sędziego sportowego w All Style Karate klasy A, a w 2004 roku ukończyłem kurs instruktora sportu w ju-jitsu oraz instruktora samoobrony w Warszawie. W latach 2005-2008 pełniłem funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Sportu Budo, a od 2006 roku jestem Prezydentem Ken Jutsu-International-Bujutsu-Kan.

WYRÓŻNIENIA I OSIĄGNIĘCIA

Moje osiągnięcia w szkoleniu żołnierzy zostały docenione, o czym świadczą liczne wyróżnienia na tym polu. W 1997 roku otrzymałem Srebrny Medal ŚOW, a w 1998 roku Brązowy Medal WOW za przygotowanie żołnierzy do mistrzostw w wojskowej walce wręcz. 2002 rok okazał się dla mnie niezwykle pomyślny, ponieważ zostałem powołany na Szefa Stylu Ju Jutsu w Polskim Związku Sportu Budo, a także otrzymałem wyróżnienie za wybitny wkład w rozwój i upowszechnianie sportów walki w Śląskim Okręgu Wojskowym.

DZIAŁALNOŚC PUBLICZNA I PUBLIKACJE

Warto dodać również, że od 2013 roku pełnię funkcję Komendanta Straży Miejskiej w Namysłowie, a od 2014 roku jestem także członkiem Krajowej Rady Komendantów Rzeczypospolitej Polskiej. Ukończyłem również kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia. W latach mojej działalności postanowiłem także wydać książkę. Jest to biografia mistrza judo, Ryszarda Zieniawy, pt. „Ryszard Zieniawa. Inżynier Judo. Biografia Mistrza”.

Moje życie zawodowe i osobiste jest nierozerwalnie związane ze sztukami walki, zdrowym trybem życia oraz służbą na rzecz bezpieczeństwa i edukacji młodzieży. Moje doświadczenia i pasje kształtowały mnie jako nauczyciela, instruktora i mentora, pozwalając mi dzielić się swoją wiedzą i inspirować kolejne pokolenia adeptów sztuk walki. Mam nadzieję, że będę mógł kontynuować moją działalność jeszcze przez wiele, wiele lat, ponieważ moja praca to moja największa motywacja.