Katrzyna Banasik

Założyciel i Prezes Stowarzyszenia. Prawnik

Założyciel i Prezes Stowarzyszenia. Z rynkiem szkoleniowym związana od 2008 roku. Inicjuje i realizuje projekty współfinansowane ze środków UE i innych żródeł publicznych. Zrealizowała dotychczas szkolenia dla ponad 60 tysięcy osób. Wspiera działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego oraz współdziałania służb i instytucji odpowiedzialnych za bepieczeństwo.

Właściciel Europejskiego Centrum Bezpieczeństwa, w którym zrzeszone jest grono międzynarodowych ekspertów ds. bezpieczeństwa - wspólnie stworzyli platformę wymiany doświadczeń w zakresie ustalania i wdrażania procedur działania w sytuacji zagrożenia.

Napisz do mnie: kontakt@stowarzyszeniepassa.pl

Zadzwoń: 508-803-111

Dowiedz się o mnie więcej:

EDUKACJA

Studia prawnicze i politologiczne, a także podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą, stanowiły dla mnie solidny fundament do rozwijania mojej kariery zawodowej. Studia prawnicze dały mi możliwość zdobycia wiedzy na temat różnych dziedzin prawa, m.in. cywilnego, gospodarczego, karnego czy administracyjnego, co owocuje w bezpiecznym prowadzeniu biznesu, organizacji pozarządowej czy placówek oświatowych. Politologia zaś umożliwiła mi głębsze zrozumienie procesów politycznych i społecznych. Dzięki  „Zarządzaniu oświatą” nabyłam kompetencje do kierowania placówkami oświatowymi.

Te interdyscyplinarne studia utorowały mi drogę do spełnienia moich zawodowych aspiracji. Od 2012 r. prowadzę własną działalność gospodarczą w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa, kształcenia ustawicznego, ochrony osób i mienia czy usług detektywistycznych. W roku 2011 założyłam Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej „PASSA” w Kielcach, w którym nieprzerwanie pełnię funkcję Prezesa. Działalność w Stowarzyszeniu pozwala mi również realizować się w zakresie prawa, edukacji czy bezpieczeństwa publicznego. Uwielbiam stawiać cele i wyzwania, realizować je i wyznaczać kolejne.

ZAŁOŻENIE I ROZWÓJ STOWARZYSZENIA „PASSA”

Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej "PASSA", którego założenie w listopadzie 2011 roku było dla mnie istotnym krokiem w karierze zawodowej, od początku miało na celu wspieranie rozwoju zawodowego i propagowanie bezpieczeństwa. Początki nie były łatwe, jednak dzięki ogromnej determinacji zarówno mojej jak i osób, których spotkałam na swojej drodze, Stowarzyszenie „PASSA” stało się jedyną w regionie proobronną organizacją pozarządową oraz specjalizującą się w bezpieczeństwie publicznym i osobistym.

Prowadzona przez Stowarzyszenie placówka oświatowa jako jedyna może zaoferować słuchaczom specjalistyczny sprzęt do zajęć, m.in. symulatory strzelań, broń palną, sprzęt do zajęć praktycznych z samoobrony, taktyki i technik interwencji. Stowarzyszenie realizuje działania edukacyjne na terenie całej Polski.
Dotychczas udało nam się zrealizować projekty szkoleniowe dla ponad 60 tysięcy osób. A to jeszcze nie koniec! Rokrocznie przybywa chętnych zainteresowanych naszą ofertą szkoleniową. Stowarzyszenie współpracuje ze służbami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Za swoją dotychczasową działalność na rzecz propagowania bezpieczeństwa byłam wielokrotnie wyróżniana. W roku 2022 otrzymałam Medal Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za ZASŁUGI DLA POLICJI oraz Złotą odznakę honorową Wojewody Świętokrzyskiego „Zasłużony dla ratownictwa”.

Jaka jestem poza godzinami pracy?

Uwielbiam sport – siłownia, boks, krav maga są częścią mnie. Strzelanie z broni palnej to nie tylko moje hobby odkąd pamiętam, ale i sposób na doskonalenie umiejętności potrzebnych w pracy zawodowej. Jednak pasją życia jest dla mnie jazda konna ukształtowana przez tradycje kawalerii polskiej. Jeździectwo fascynuje i uzależnia. Passat, Pajac, Vivat to rumaki, dzięki którym nauczyłam się patrzeć na świat z innej perspektywy, z którymi traciłam i nadal tracę poczucie czasu. Wiosenne galopy po „dywanach” polskich kwiatów, harce na ścierniskach, poszukiwanie barw jesieni czy bajeczne jazdy w zimowej aurze można podsumować krótko: „poczuć smak życia z końskiego grzbietu ….. bezcenne!”

Nagrody i odznaczenia