Grzegorz Kubicki

Wiceprezes Stowarzyszenia

Instruktor wyszkolenia strzeleckiego. Były, wieloletni dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Kielcach. Wiceprezes Stowarzyszenia.

Dowiedz się o mnie więcej:

JAK TO SIĘ WSZYSTKO ZACZĘŁO...

Czas abyśmy poznali się bliżej. Nazywam Grzegorz Kubicki - ekspert ds. bezpieczeństwa, instruktor wyszkolenia strzeleckiego. Przez wiele lat pełniłem funkcję dowódcy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Kielcach, a obecnie zajmuję się promocją bezpieczeństwa i edukacji strzeleckiej jako wiceprezes Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej „PASSA”.

Ktoś kiedyś powiedział „Rób to, co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować" i... po latach pracy w charakterze instruktora, muszę przyznać, miał rację! Odkąd pamiętam, wykazywałem zainteresowanie strzelectwem, co miało ogromny wpływ na moje życiowe i zawodowe wybory. Moja pasja z czasów dzieciństwa z biegiem lat przerodziła się w profesjonalne zaangażowanie, a umiejętności zdobyte na strzelnicy stały się fundamentem mojej przyszłej kariery w policji.

KARIERA POLICYJNA I MOJA ROLA W STOWARZYSZENIU PASSA

Przez wiele lat jako dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Kielcach zarządzałem zespołem i koordynowałem liczne operacje bojowe o wysokim stopniu ryzyka. Moje zdolności lidera w powyższym zakresie zdobyły uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą… a ja zachowałem z tego czasu wyjątkowe wspomnienia, którymi chętnie dziele się z moimi podopiecznymi!

Kiedy zostałem Wiceprezesem Stowarzyszenia „PASSA”, wiedziałem, że to zadanie, któremu chcę poświęcić się w pełni. Na co dzień skupiam się na edukacji młodzieży w zakresie bezpieczeństwa i strzelectwa. Jestem odpowiedzialny za organizację kursów, które mają na celu nie tylko naukę obsługi broni, ale również przygotowanie młodych ludzi do reagowania w sytuacjach zagrożenia. Pod moim nadzorem odbywają się projekty takie jak "MY MŁODE POKOLENIE – TOBIE OJCZYZNO", mające na celu wzmocnienie świadomości i umiejętności obronnych uczniów.

JAKI JEST GRZEGORZ KUBICKI?

Pewnie z tą bronią dla wielu wyglądam dosyć groźnie, ale... Pozory mylą! W relacjach z innymi moim najlepszym arsenałem jest uśmiech. Podchodzę do życia z otwartością i lekkim przymrużeniem oka, co sprawia, że moje relacje zarówno prywatne, jak i zawodowe są pełne wzajemnego zrozumienia i serdeczności. Lubię wplatać humor w codzienne obowiązki, co często pomaga mi nie tylko przełamać lody, ale przede wszystkim budować więzi międzyludzkie. Moje zaangażowanie w lokalną społeczność i edukację młodzieży jest dla mnie priorytetem, ale staram się robić to w sposób, który również bawi i inspiruje. Przecież każda poważna lekcja wypada lepiej, gdy można przy tym się też trochę roześmiać. W końcu, kto powiedział, że edukacja musi być nudna?

Zapraszam na moje zajęcia!