Andrzej Marczak

Członek Zarządu, Ekspert ds. procedur działania w sytuacjach kryzysowych

Instruktor strzelectwa bojowego i sportowego. Instruktor samoobrony, taktyki i technik interwencji, boksu, karate. Posiada międzynarodowe uprawnienia Sky Marshal Tactics Instruktor (ochrona linii lotniczych). Legitymuje się izraelskimi uprawnieniami instruktorskimi ochrony VIP.  Członek Zarządu Stowarzyszenia. Expert Krav Maga. Szkoleniowiec służb mundurowych.

Dowiedz się o mnie więcej:

Kilka słów o mnie

Cześć! Nazywam się Andrzej Marczak i jestem instruktorem, który uwielbia dzielić się swoją wiedzą na temat sztuk walki, samoobrony i wszelkiego rodzaju technik, które mogą uratować ci skórę w nieoczekiwanych sytuacjach. Moja kariera instruktorska trwa już ponad 30 lat, a przez ten czas zdążyłem przeszkolić więcej osób, niż… pomieści Wembley.

Początki – Karate kid z Polski

Mój pierwszy kontakt ze sztukami walki miał miejsce jeszcze zanim na ekrany kin wkroczył Bruce Lee ze swoim kultowym ,,Wejściem Smoka”. Wszystko zaczęło się, kiedy miałem dwanaście lat i pojechałem na obóz harcerski. To tam dostałem pierwszy solidny wycisk, w wyniku którego doznałem poważnych obrażeń ciała. Właśnie w ten sposób utwierdziłem się w przekonaniu, że nie tyle chce, co po prostu muszę nauczyć się samoobrony.

To były czasy! Git ludzie, frajerzy i ciągłe bijatyki na dancingach. W tej brutalnej rzeczywistości, szybko złapałem bakcyla i zacząłem uprawiać karate. Nie przestawałem się jednak rozwijać, ćwiczyłem coraz więcej i częściej, aż odkryłem krav magę. „To jest to" - pomyślałem i nie myliłem się - krav maga nadal pozwala mi w pełni wyrazić swoją ekspresję i poczuć nagły przypływ adrenaliny. To nie jest zwykły sport, a system walki - prosty, ale efektywny.

Teraz kiedy od moich pierwszych podrygów na macie minęły już długie lata, uczę dzieci i dorosłych, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i nie dać się zaskoczyć ani złym ludziom, ani niebezpiecznym sytuacjom. Po to, by edukować i móc służyć ludziom pomocą, ,,uzbroiłem się" w certyfikaty instruktorskie i prestiżowe kwalifikacje ochrony VIP z Izraela.

Współpraca ze Stowarzyszeniem Passa – Wychowywanie młodych wojowników

Oprócz tego, że trenuje dorosłych, od lat współpracuję ze Stowarzyszeniem Passa, w którym zajmuje się edukacją dla bezpieczeństwa (w szczególności młodzieży) w zakresie samoobrony, strzelectwa i sztuki przetrwania.  Nasze liczne projekty takie, jak np. "My, młodzi obywatele - Tobie ojczyzno", ,,Spartakiada Sportowo-Obronna”, ,,Akademia Bezpieczeństwa” to coś więcej niż lekcje i podręcznikowa wiedza – to przygoda, której głównym celem jest osiągnięcie samodzielności i poczucia bezpieczeństwa. Na moich zajęciach nikt się nie nudzi!

Kariera instruktorska – Od krav magi po cyrk

To, że jestem instruktorem krav maga w stopniu Expert 4, to tylko początek opowieści. Przez lata pracy udało mi się też zdobyć kwalifikacje także w boksie, karate, a nawet w północnokoreańskim systemie walki Kyoksul. Brzmi niebezpiecznie? Jeśli tak, to dla rozładowania atmosfery zdradzę jeszcze, że byłem również artystą cyrkowym – tak, dobrze przeczytałeś. Moje życie w pewnym sensie przypomina akcję filmu sensacyjnego, ale… bez przerysowanych efektów specjalnych. To wszystko z życia wzięte!

PROWADZENIE ZAJĘĆ - MOJA PASJA

Jeśli chodzi o zajęcia, to uczę wszystkiego, od strzelectwa po sztuki walki, z naciskiem na to, jak się obronić i jak przetrwać w najtrudniejszych sytuacjach. Wierzę, że każdy może stać się swoim własnym bohaterem, wystarczy trochę wiedzy i jeszcze więcej praktyki. Naszą misją jest, abyśmy żyli bezpieczniej. Każdy powinien być świadomy, że w sytuacji zagrożenia sam decyduje o swoim zdrowiu i życiu. Właśnie dlatego musimy chronić swoje życie, a nie zostawiać go w rękach agresora.

Moja życiowa misja

Głęboko wierzę, że nauka obrony osobistej może być źródłem rozrywki i edukacji jednocześnie. Moja misja to nie tylko przybliżanie kursantom, na czym polegają techniki samoobrony, ale także nauczanie moich podopiecznych pewności siebie i zdolności do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Taka odpowiedzialna postawa przydaje im się zarówno w sytuacjach zagrożenia życia, jak i na co dzień. Każdego dnia musimy być przecież gotowi na to, co przyniesie nam los i stawiać czoła różnym wyzwaniom. Świadomość, że to, co się wydarzy, w większości zależy od tego, jak postąpimy właśnie teraz, pozytywnie wpływa na ludzkie wybory, a w życiu niejednego może nawet sporo namieszać - oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu! Przekonałem się o tym na własnej skórze!

Mam nadzieję, że teraz, kiedy wiesz już trochę więcej o tym, czym się zajmuje, dostrzegasz też, jak mogę wesprzeć Cię w działaniu. Pamiętaj, bezpieczeństwo zaczyna się od ciebie, a ja jestem tutaj, żeby pomóc – z uśmiechem na twarzy i parą solidnych rękawic bokserskich w dłoniach!