Wyścig z czasem - korytarz życia!

Wyścig z czasem

Wyścig z czasem - korytarz życia!

Film instruktażowy "Wyścig z czasem" ukazuje procedury działania w sytuacji zagrożeń w ruchu drogowym, między innymi jak powinni zachować się uczestnicy i świadkowie wypadku, jak należy udzielać pomocy, jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz jak tworzyć korytarz życia.

Film zrealizowany został przy udziale partnerów projektu "AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA III - edukacja dla bezpieczeństwa placówek oświatowych i kobiet w woj. świętokrzyskim", realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej "PASSA" w Kielcach w ramach rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. W. Stasiaka na lata 2018-2020.

• Świętokrzyska Policja
  • Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach
  • Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach
  • Europejskie Centrum Bezpieczeństwa

Projekt wspierany był również przez GDDKiA Oddział w Kielcach oraz 112 Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach. Materiał edukacyjny realizowany przy współpracy tak wielu służb ratunkowych ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi jak należy postępować na miejscu wypadku drogowego, między innymi:

• jak powinni zachować się jego uczestnicy i świadkowie,
  • jak należy udzielać pomocy,
  • jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia
  • jak tworzyć korytarz życia.

Razem bezpieczniej ❤️