Kierownik ds. bezpieczeństwa - kurs Wrocław

Kontrola nad bezpieczeństwem uczestników wydarzeń masowych to odpowiedzialna i wymagająca praca. Aby zdobyć uprawienia kierownika ds. bezpieczeństwa, należy przejść przez profesjonalny kurs. Przeprowadzamy regularni szkolenia we Wrocławiu dla osób, które odnajdują się w roli lidera, są zaangażowane, opanowane i rozważne.

• Program obejmuje 58 h dydaktycznych
  • Wymagania: 18 lat
  • Forma zajęć: stacjonarna i zdalna

Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników kursu umiejętności do właściwego kierowania działaniami ochronnymi oraz uprawnień do wykonywania zadań przewidzianych dla zawodu kierownika ds. bezpieczeństwa na imprezach masowych.

Posiadamy akredytację Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty nr KO.II.546.6.2024

Organizacja szkolenia: Kierownik ds. bezpieczeństwa imprez masowych Wrocław

50 godzin dydaktycznych kursu dzielimy na część praktyczną i teoretyczną, które odbywają się w ciągu 3 dni. Ze względu na wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy, a także skuteczność nauczania wykorzystujemy nowoczesne metody i techniki kształcenia na odległość w ramach zajęć teoretycznych. Dzięki temu kurs kierownika ds. bezpieczeństwa imprez masowych może odbywać się we Wrocławiu, jak i wielu innych miejscowościach w kraju.

Na kursie Kierownik ds. bezpieczeństwa uczestnicy zdobywają szeroką wiedzę oraz umiejętności niezbędne do pełnienia tej odpowiedzialnej roli. Poniżej przedstawiamy zagadnienia i umiejętności, których nauczysz się podczas kursu.

• Planowanie i koordynacja działań związanych z bezpieczeństwem - czyli jak opracowywać i wdrażać plany ochrony na różnego rodzaju imprezach masowych.
  • Zarządzanie zespołem ochrony - umiejętności zarządzania służbą porządkową i informacyjną, w tym rekrutację, szkolenie, koordynację działań i ocenę wyników.
  • Ocena ryzyka i analiza zagrożeń - identyfikowanie potencjalnych zagrożeń oraz ocena ryzyka związanego z imprezami masowymi, opracowywanie metod zaradczych w celu ich minimalizacji.
  • Wybrane elementy z zakresu psychologii, socjologii, kryminologii i  kryminalistyki.
  • Bezpieczeństwo imprez masowych- zasady współpracy z Policją, Strażą Pożarną, Ratownictwem Medycznym i innymi instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo
  • Prawo i regulacje - obowiązujące przepisy prawa dot. zabezpieczenia imprez masowych (ustawy, rozporządzenia, regulaminy).
  • Pierwsza pomoc i postępowanie w sytuacjach kryzysowych - I pomoc przedmedyczna oraz postępowanie w sytuacjach nadzwyczajnych (pożar, ewakuacja, atak terrorystyczny).
  • Komunikacja i negocjacje - umiejętności skutecznej komunikacji z zespołem, uczestnikami imprezy oraz innymi służbami, techniki negocjacji w sytuacjach konfliktowych.
  • Monitorowanie i kontrola dostępu - metody i technologie wykorzystywane do monitorowania imprez oraz kontrolowania dostępu uczestników, w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku.

Kurs kierownika ds. bezpieczeństwa we Wrocławiu kończy się egzaminem - test wiedzy obejmujący cały zakres programowy, który realizowany jest podczas kursu oraz egzamin ustny. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu, które uprawnia do wykonywania zadań kierownika ds. bezpieczeństwa na imprezach masowych

Kurs pełen korzyści - Kierownik ds. bezpieczeństwa

Uczestnictwo w kursie pozwala na zdobycie cennych kwalifikacji, które otwierają drogę do znalezienia stabilnej pracy w sektorze ochrony i organizacji imprez masowych. Nowe umiejętności zwiększają wartość absolwenta kursu na rynku pracy, co może oznaczać wyższe zarobki i lepsze warunki zatrudnienia. Uczestnicy szkolenia nabywają praktyczne umiejętności, takie jak komunikacja, negocjacje, pierwsza pomoc czy podejmowanie decyzji w sytuacjach kryzysowych, które są niezbędne do skutecznego zarządzania bezpieczeństwem uczestników imprez masowych, służb ochrony oraz obiektów. To także poszerzenie umiejętności interpersonalnych takich jak pewność siebie w podejmowaniu decyzji czy zarządzanie ludźmi.

Chcesz zostać kierownikiem ds. bezpieczeństwa na meczach piłki nożnej organizowanych na Stadionie Tarczyńki Arena Wrocław? A może chciałbyś nadzorować i organizować pracę służb porządkowych i informacyjnych podczas meczów WKS Śląsk Wrocław lub koncertów polskich i międzynarodowych gwiazd w Hali Stulecia? Zapisz się już dziś i rozpocznij swoją przygodę w ochronie imprez masowych we Wrocławiu!

Katarzyna Banasik

e-mail: kontakt@stowarzyszeniepassa.pl