Kierownik ds. bezpieczeństwa - kurs Lublin

Zapewnienie bezpieczeństwa na wydarzeniach masowych to praca wymagająca odpowiedzialności. Aby zdobyć uprawnienia kierownika ds. bezpieczeństwa, konieczne jest ukończenie profesjonalnego kursu. Zapraszamy na regularnie organizowane szkolenia w Lublinie dla osób, które posiadają cechy dobrego lidera - wyróżniają się zaangażowaniem, opanowaniem i rozwagą.

• 58 godzin kursu
  • dla osób pełnoletnich
  • zajęcia stacjonarne i online
  • 600 zł od osoby

Szkolenie ma na celu umożliwienie uczestnikom zdobycia umiejętności niezbędnych do skutecznego kierowania działaniami ochronnymi oraz uzyskania uprawnień do pełnienia funkcji kierownika ds. bezpieczeństwa na imprezach masowych.

Posiadamy akredytację Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty nr KO.II.546.6.2024, co stanowi gwarancję najwyższej jakości realizowanych szkoleń i spełnienie wszelkich wymogów prawa oświatowego.

Organizacja szkolenia: Kierownik ds. bezpieczeństwa na imprezach masowych Lublin

Kurs na Kierownika ds. bezpieczeństwa imprez masowych w Lublinie obejmuje 50 godzin dydaktycznych i składa się z części praktycznej i teoretycznej. W ramach zajęć teoretycznych wykorzystujemy nowoczesne metody kształcenia na odległość, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy oraz zwiększenie efektywności nauczania. Kursy organizujemy nie tylko w Lublinie, ale także w innych miejscowościach w Polsce.

Podczas praktycznych zajęć uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do pełnienia roli Kierownika ds. bezpieczeństwa na imprezach masowych. Poniżej przedstawiamy się niektóre tematy i umiejętności, które omawiamy i ćwiczymy na szkoleniu.

• Planowanie i koordynacja działań związanych z bezpieczeństwem - omówienie sposobów opracowywania i wdrażania strategii oraz planów bezpieczeństwa dla różnego rodzaju imprez masowych i wydarzeń.
  • Zarządzanie zespołem ochrony - szkolenie z zakresu zarządzania służbą porządkową i informacyjną, w tym rekrutacji, szkolenia, koordynacji działań oraz oceny wyników.
  • Ocena ryzyka i analiza zagrożeń - przedstawienie sposobów identyfikacji potencjalnych zagrożeń oraz oceny ryzyka związanego z imprezami masowymi, w tym opracowywanie metod minimalizujących te zagrożenia.
  • Wybrane elementy z zakresu psychologii, socjologii, kryminologii i kryminalistyki - omówienie podstawowych pojęć i teorii z tych dziedzin, które mają zastosowanie w kontekście bezpieczeństwa imprez masowych.
  • Współpraca ze służbami ratunkowymi - zasady współpracy z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na imprezach, takimi jak Policja, Straż Pożarna czy służby medyczne
  • Prawo i regulacje - omówienie obowiązujących przepisów prawa dotyczących organizacji imprez masowych
  • Pierwsza pomoc i postępowanie w sytuacjach kryzysowych - szkolenie z zakresu pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacjach awaryjnych, takich jak pożar, ewakuacja czy atak terrorystyczny.
  • Komunikacja i negocjacje - omówienie technik skutecznej komunikacji z zespołem, uczestnikami imprezy oraz innymi służbami, a także przedstawienie technik negocjacji w sytuacjach konfliktowych.
  • Monitorowanie i kontrola dostępu - szkolenie z metod i technologii wykorzystywanych do monitorowania imprez oraz kontrolowania dostępu uczestników, w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku.

Na koniec szkolenia dla kierowników ds. bezpieczeństwa w Lublinie przeprowadzany jest egzamin, który obejmuje materiał programowy omawiany na kursie oraz egzamin ustny. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu, które umożliwia wykonywanie obowiązków kierownika ds. bezpieczeństwa na imprezach masowych.

Zdobądź zatrudnienie jako kierownik ds. bezpieczeństwa na masowych eventach

Przez uczestnictwo w kursie, można zdobyć cenne kwalifikacje, które pozwolą na znalezienie stabilnej pracy w branży ochrony i organizacji imprez masowych. Nowe umiejętności uczynią absolwenta bardziej wartościowym na rynku pracy, co może wpłynąć na wyższe zarobki oraz lepsze warunki zatrudnienia. Uczestnicy szkolenia zdobędą praktyczne umiejętności, takie jak skuteczna komunikacja, negocjacje, pierwsza pomoc, oraz podejmowanie decyzji w sytuacjach kryzysowych, co jest niezbędne do skutecznego zarządzania bezpieczeństwem i zespołem pracowników odpowiedzialnych za ochronę. Kurs umożliwi również rozwijanie umiejętności interpersonalnych, takich jak pewność siebie w podejmowaniu decyzji oraz zarządzanie ludźmi.

Katarzyna Banasik

e-mail: kontakt@stowarzyszeniepassa.pl