Kierownik ds. bezpieczeństwa - kurs Kielce

Jeśli jesteś osobą, która odnajduje się w roli lidera, jest odpowiedzialna, zaangażowana, opanowana i rozważna, to nasz kurs na kierownika ds. bezpieczeństwa w Kielcach jest właśnie dla Ciebie. Kontrola nad bezpieczeństwem uczestników wydarzeń masowych to zadanie wymagające profesjonalnego podejścia i umiejętności. Nasze szkolenie zapewni Ci niezbędną wiedzę i kompetencje do skutecznego pełnienia roli kierownika ds. bezpieczeństwa.

• Program: 58 h szkoleniowych
  • Wymagania: 18 lat
  • Lokalizacja: Kielce
  • Forma zajęć: stacjonarna i zdalna

Nasz kurs kierownika ds. bezpieczeństwa w Kielcach ma na celu zapewnienie uczestnikom niezbędnych umiejętności do skutecznego kierowania działaniami ochronnymi oraz zdobycie uprawnień niezbędnych do wykonywania zadań przewidzianych dla tego zawodu na imprezach masowych. Kursanci zyskują wiedzę i umiejętności, które pozwolą im efektywnie zarządzać bezpieczeństwem oraz podejmować odpowiednie działania w różnych sytuacjach.

Kierownik ds. bezpieczeństwa imprez masowych - kurs w Kielcach

Zapraszamy do zapisów na intensywny kurs kierownika ds. bezpieczeństwa imprez masowych w Kielcach. Szkolenie o łącznej liczbie 50 godzin dydaktycznych składa się zarówno z części praktycznej, jak i teoretycznej, trwających przez 3 dni robocze (zajęcia stacjonarne). W celu zapewnienia wygody, oszczędności czasu i środków finansowych, a także skuteczności nauki, wykorzystujemy nowoczesne metody i techniki kształcenia na odległość w ramach zajęć teoretycznych. Dzięki temu nasze szkolenie kierownika ds. bezpieczeństwa imprez masowych może odbywać się również w Kielcach, spełniając lokalne potrzeby.

Posiadamy akredytację Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty nr KO.II.546.6.2024!

Zagadnienia i ćwiczenia na kursie

Kurs dostarczy Ci nie tylko teoretycznej wiedzy, ale także praktycznych umiejętności, które są kluczowe w efektywnym zarządzaniu bezpieczeństwem podczas imprez masowych. Zapisz się na kurs kierownika ds. bezpieczeństwa imprez masowych w Kielcach i zdobądź niezbędne kompetencje do wykonywania tej odpowiedzialnej roli.

Podczas kursu kierownika ds. bezpieczeństwa uczestnicy zdobędą szeroką wiedzę oraz niezbędne umiejętności do skutecznego pełnienia tej odpowiedzialnej roli. Poniżej przedstawiamy niektóre z zagadnień i umiejętności, które zostaną omówione i wyćwiczone podczas szkolenia:

Zasady zabezpieczenia imprez masowych:

• zasady wykonywania zadań służb porządkowych i informacyjnych
  • zadania służb organizatora imprezy masowej
  • analiza zagrożeń, kalkulacja i sposób dyslokacji sił i środków

Planowanie i koordynacja działań związanych z bezpieczeństwem:

• Opracowywanie strategii i planów bezpieczeństwa na imprezy masowe
  • Wdrażanie i monitorowanie działań zapewniających bezpieczeństwo uczestników
  • Zarządzanie zasobami i koordynacja działań zespołu ochrony

Bezpieczeństwo imprez masowych:

• Zasady uzyskiwania zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej
  • Zasady i procedury współpracy z Policją, Strażą Pożarną i służbami medycznymi
  • Koordynacja działań z innymi służbami bezpieczeństwa

Prawo i regulacje:

• Obowiązujące przepisy prawa dot. organizacji i bezpieczeństwa imprez masowych (ustawy, rozporządzenia, regulaminy)

Ocena ryzyka i analiza zagrożeń:

• Identyfikacja potencjalnych zagrożeń związanych z imprezami masowymi
  • Wykonywanie oceny ryzyka i opracowywanie strategii minimalizujących zagrożenia
  • Plan reagowania w sytuacjach kryzysowych

Pierwsza pomoc i postępowanie w sytuacjach kryzysowych:

• Nabywanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach
  • Przygotowanie do reagowania w sytuacjach awaryjnych i kryzysowych

Komunikacja i negocjacje:

• Skuteczna komunikacja z zespołem, uczestnikami imprezy i innymi służbami
  • Techniki negocjacji w sytuacjach konfliktowych

Monitorowanie i kontrola dostępu:

• Wykorzystanie technologii do monitorowania i kontrolowania dostępu uczestników
  • Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku poprzez monitorowanie imprez

Kurs kierownika ds. bezpieczeństwa na Kielce - Egzamin

Nasz kurs kierownik ds. bezpieczeństwa w Kielcach kończy się egzaminem składającym się z testu wiedzy z zakresu programowego omawianego podczas szkolenia oraz egzaminu ustnego. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku uczestnik otrzymuje zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu, które uprawnia go do pełnienia roli kierownika ds. bezpieczeństwa na imprezach masowych.

Zdobycie cennych kwalifikacji otwiera drogę do znalezienia stabilnej pracy w sektorze ochrony i organizacji imprez masowych. Nowe umiejętności, takie jak komunikacja, negocjacje, pierwsza pomoc czy podejmowanie decyzji w sytuacjach kryzysowych, zwiększają wartość absolwenta kursu na rynku pracy, co może przekładać się na wyższe zarobki i lepsze warunki zatrudnienia. Ponadto, uczestnicy szkolenia rozwijają umiejętności interpersonalne, takie jak pewność siebie w podejmowaniu decyzji czy zarządzanie ludźmi, co przyczynia się do efektywnego zarządzania bezpieczeństwem obiektów i zespołem ochroniarzy.

Chcesz zostać kierownikiem ds. bezpieczeństwa na imprezach masowych organizowanych w kieleckim Afmiteatrze Kadzielnia? A może chciałbyś nadzorować i organizować pracę służb porządkowych i informacyjnych podczas meczów piłki nożnej na Stadionie Korony czy meczów piłki ręcznej podczas zmagań Mistrza Polski Barlinek Industria Kielce? Zapisz się już dziś na kurs, zdąbądź nowe kwalifikacje zawodowe i rozpocznij pracę w branży ochrony.