FB

Kurs kwalifikowanego pracownika ochrony Katowice

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest uzyskanie solidnej wiedzy i kompetencji w zawodzie ochroniarza. Zapraszamy na szybki i rzetelny kurs kwalifikowanego pracownika ochrony w Katowicach. Ten kompleksowy program szkoleniowy to nie tylko teoretyczne podstawy, ale także praktyczne umiejętności, które są niezbędne do skutecznej pracy w tej dynamicznie rozwijającej się branży.

Nasz kurs pracownika ochrony w Katowicach to więcej niż tylko szkolenie - to przepustka do zawodu ochroniarza i wyższych zarobków. Po zakończeniu kursu otrzymasz wymagane uprawnienia, które pozwolą Ci na aplikację do pracy w branży ochrony, wszystko to bez konieczności zdawania stresujących egzaminów państwowych.

Po zakończeniu kursu zostaniesz wpisany/a na listę kwalifikowanych pracowników ochrony. To otwiera możliwość ubiegania się o pozwolenie na pracę z bronią, co zdecydowanie wpływa na wartość na rynku pracy.

Masz pytania? Zadzwoń, tel. 508 803 111

Zarezerwuj miejsce

Kurs ochrony Katowice

Kurs ochroniarski jest skierowany do osób, które pragną skutecznie wykonywać zadania związane z ochroną osób i mienia. Głównym celem naszego szkolenia jest nie tylko wyposażenie uczestników w praktyczne umiejętności, ale także przygotowanie ich do profesjonalnej i odpowiedzialnej pracy w branży ochrony.

Zajęcia realizowane są w bazie szkoleniowej w Katowicach przy ul. Gliwickiej 275, przy ścisłej współpracy z kadrą instruktorów https://kravmaga.sagot.pl/ oraz na strzelnicy SILESIA przy ul. Żelaznej 15.

Nasz kurs na ochroniarza w Katowicach umożliwia zdobycie Wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony. To istotne osiągnięcie, które stanowi dowód Twojej profesjonalnej wiedzy i umiejętności oraz zdecydowanie zwiększa Twoje szanse na rynku pracy.

Co więcej, jako centrum kształcenia ustawicznego posiadamy akredytację Kuratorium Oświaty. Daje nam to prawo do przeprowadzania kursów zgodnie z najwyższymi standardami kształcenia. Możesz więc być pewny, że wybierając nasz kurs pracownika ochrony w Katowicach, decydujesz się na szkolenie najwyższej jakości, prowadzone przez doświadczonych i kompetentnych trenerów.

Ile trwa kurs?

Kurs kwalifikowanego pracownika ochrony w Katowicach, który oferujemy, jest intensywnym programem szkoleniowym trwającym ok. 1-2 miesięcy. W tym czasie realizujemy 245 godzin dydaktycznych, które obejmują:

 • stacjonarne zajęcia praktyczne
 • szkolenie teoretyczne online

Ta unikalna struktura pozwala uczestnikom na zdobycie gruntownej wiedzy oraz umiejętności praktycznych, niezbędnych do efektywnego wykonywania obowiązków ochroniarza.

Dla osób, które poszukują bardziej elastycznego rozwiązania, oferujemy możliwość realizacji kursu pracownika ochrony w Katowicach w ramach indywidualnego nauczania. To doskonała opcja dla osób, które ze względu na inne zobowiązania lub preferencje, potrzebują bardziej dostosowanego do ich potrzeb planu szkolenia.

Jak wyglądają zajęcia praktyczne i teoretyczne?

W ramach naszego kursu kwalifikowanego pracownika ochrony w Katowicach oferujemy intensywne zajęcia praktyczne, które obejmują elementy samoobrony, techniki interwencyjne oraz wyszkolenie strzeleckie. Zajęcia odbywają się w specjalistycznie wyposażonej sali szkoleniowej oraz na atestowanej strzelnicy, gdzie możesz zdobyć doświadczenie z użyciem prawdziwej broni palnej. W trakcie zajęć wykorzystujemy również różnego rodzaju sprzęt, takie jak atrapy broni palnej, środki przymusu bezpośredniego, noże elektryczne czy tarcze treningowe. Jesteśmy też dumni, że jako jedni z nielicznych w Polsce, oferujemy swoim kursantom trening na wirtualnej strzelnicy Lasershot, z dostępem do ponad 1000 scenariuszy zagrożeń.

Jeśli chodzi o część teoretyczną, zależy nam, aby była ona dostępna dla wszystkich. Właśnie dlatego kurs pracownika ochrony w Katowicach jest realizowany online, poprzez platformę e-learningową. Zajęcia online są uzupełniane samokształceniem na podstawie materiałów szkoleniowych, które otrzymują nasi kursanci. Wszystko to dla kompleksowego przygotowania do zawodu ochroniarza.

Masz pytania?
Zadzwoń, tel. 508 803 111

Podczas szkolenia zapewniamy:

 • Dostęp do najwyższej jakości materiałów do nauki, które pomogą Ci zrozumieć i przyswoić wszystkie niezbędne informacje i umiejętności
 • Praktyczne zajęcia z samoobrony i strzeleckie, które pozwolą Ci nabyć kompetencje niezbędne w codziennej pracy ochroniarza
 • Solidne przygotowanie do zawodu oraz uzyskanie wymaganych uprawnień, które pozwolą Ci na podjęcie pracy w branży ochrony
 • Pomoc w znalezieniu pracy w zawodzie pracownika ochrony. Nasze doświadczenie i kontakty w branży ochrony mogą okazać się nieocenione w procesie szukania pracy

Jak zdobyć uprawnienia kwalifikowanego pracownika ochrony w Katowicach?

Wszystko zaczyna się od odbycia szkolenia, które kończy się egzaminem wewnętrznym w formie testu pisemnego. Po pomyślnym ukończeniu kursu na pracownika ochrony w Katowicach i zdanym egzaminie otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony w Wydziale Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji właściwej dla miejsca Twojego zamieszkania. Jeśli mieszkasz na terenie województwa śląskiego, składasz wniosek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Aby złożyć wniosek, musisz przygotować wymagane dokumenty, wskazane we wniosku. Informacje na temat godzin otwarcia Wydziału Postępowań Administracyjnych oraz adres dostępny jest na stronie: http://bip.katowice.kwp.policja.gov.pl/KWK/.

Wymagania do uzyskania uprawnień

Wymagania na kwalifikowanego pracownika ochrony w Katowicach:

 • ukończone 21 lat
 • niekaralność (za przestępstwo umyślne)
 • aktualne badania lekarskie i psychologiczne
 • zaświadczenie o ukończeniu kursu "Kwalifikowany pracownik ochrony"
 • wykształcenie minimum podstawowe

Po spełnieniu tych warunków należy złożyć wniosek o wydanie uprawnień kwalifikowanego pracownika ochrony wraz z wymaganymi dokumentami w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Gdzie zrobić badania na kwalifikowanego pracownika ochrony w Katowicach?

Jeśli szukasz miejsca, gdzie można wykonać badania na kwalifikowanego pracownika ochrony w Katowicach, powinieneś wiedzieć, że są one realizowane tylko w wybranych przychodniach medycyny pracy. Informacje na temat miejsc, w których możesz poddać się takim badaniom, najłatwiej znaleźć na stronie internetowej Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach http://bip.katowice.kwp.policja.gov.pl/KWK/pozwolenia-i-listy-kwal/21772,Wykaz-Lekarzy.html.

Przed zapisaniem się na badania, pamiętaj, aby sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie przychodnia ma uprawnienia do wydawania orzeczeń dla kwalifikowanych pracowników ochrony. Alternatywnie, możesz skorzystać z wyszukiwarki internetowej, aby znaleźć najbliższą przychodnię w Katowicach, która posiada takie uprawnienia.

Jeśli chodzi o koszty, za badania niezbędne do rozpoczęcia kursu kwalifikowanego pracownika ochrony odpowiada osoba zainteresowana. Natomiast za badania okresowe, które muszą być przeprowadzane w trakcie wykonywania zawodu, płaci pracodawca.

Uprawnienia pracownika ochrony

 • Stosowanie środków przymusu bezpośredniego, co jest niezbędne w sytuacjach, kiedy trzeba zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym osobom
 • Transportowanie wartości pieniężnych (konwojowanie pieniędzy, przedmiotów wartościowych i niebezpiecznych)
 • Ochrona osób, co jest kluczowe, jeśli planujesz pracować jako ochroniarz osobisty
 • Nadzorowanie osób nieposiadających uprawnień, co jest często wymagane w miejscach takich jak centra handlowe, obiekty publiczne czy prywatne firmy
 • Sporządzanie planu ochrony dla skutecznej ochrony obiektu podlegającego obowiązkowej ochronie
 • Ochrona obiektów podlegających obowiązkowej ochronie, co zwiększa Twoje szanse na zatrudnienie w wielu sektorach
 • Założenie własnej koncesjonowanej agencji ochrony, co jest świetną opcją, jeśli marzysz o własnym biznesie w branży ochrony
 • Możliwość udziału w egzaminie uprawniającym do pracy z bronią, co daje Ci szansę na poszerzenie swoich uprawnień i zdobycie jeszcze większej różnorodności zadań

Ile zarabia ochroniarz kwalifikowany?

Zarobki kwalifikowanego pracownika ochrony w Katowicach są różne i zależą od wielu czynników, takich jak rodzaj obiektu, który jest chroniony, godziny pracy, doświadczenie pracownika, a także lokalizacja.

Na ogół kwalifikowany pracownik ochrony zarabia więcej niż minimalna stawka krajowa, zwłaszcza jeśli pracuje na obiektach podlegających obowiązkowej ochronie lub jednostkach wojskowych, które wymagają pozwolenia na broń. Zarobki mogą być zwiększone dzięki różnym dodatkom, takim jak dodatek za dojazdy, za stanowisko szefa ochrony czy za dodatkowe uprawnienia.

Kwalifikowany pracownik ochrony może także znaleźć zatrudnienie w grupie konwojowej, grupie interwencyjnej czy jako ochrona osobistości, co zazwyczaj wiąże się z wyższymi zarobkami.

Warto pamiętać, że wynagrodzenie zależy również od lokalizacji - w dużych miastach takich jak Katowice, kwalifikowany pracownik ochrony może zazwyczaj liczyć na wyższe wynagrodzenie, niż w mniejszych miastach czy na terenach wiejskich.

Mimo wszystko, ostateczne zarobki kwalifikowanego pracownika ochrony zależą od konkretnej oferty pracy i warunków zatrudnienia.

 

Czy istnieje możliwość zrealizować szkolenie na kwalifikowanego pracownika ochrony w ramach dofinansowania?

 • Każda osoba posiadająca status bezrobotnego może wnioskować o pokrycie kosztów szkolenia przez swój Urząd Pracy.
 • Żołnierze zawodowi mogą zrealizować szkolenie na pracownika ochrony w Katowicach w ramach przysługującej im rekonwersji zawodowej - koszt szkolenia pokrywa właściwe Wojskowe Biuro Emerytalne.
 • Kursy mogą być finansowane również z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Nabór trwa! Zapisz się już dziś i zdobądź uprawnienia kwalifikowanego pracownika ochrony w Katowicach!

Rozpoczęcie: Styczeń 2024

 

Referencje uczestników szkoleń i kursów