Wywiad dla TVP

Wywiad dla TVP Kielce/Lublin

Wywiad dla TVP

Bezpieczna szkoła w strefie Schengen

Informujemy, iż Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej "PASSA" z siedzibą w Kielcach w latach 2015 - 2016 zrealizowało cykl szkoleń z zakresu procedur działania w sytuacjach kryzysowych w placówce oświatowej pn.: "Bezpieczna szkoła w strefie Schengen". Szkolenia adresowane były dla kadry zarządzającej, administracyjnej i dydaktycznej placówek oświatowych z obszaru miasta Lublin. W projekcie wzięło udział łącznie 9 484 osób.

W ramach szkoleń Stowarzyszenie "PASSA" przeprowadziło symulację ewakuacji w 10 wybranych placówkach oświatowych. Uczestnikami symulacji ewakuacji były wszystkie osoby przebywające w danym momencie na terenie placówki szkolnej, tj.: uczniowie, nauczyciele, kadra zarządzająca, kadra administracyjna.Celem symulacji ewakuacji było praktyczne zastosowanie przez uczestników nabytych podczas szkoleń umiejętności.