KSZTAŁCENIE W ZAWODZIE TECHNIK OCHRONY I DORADZTWO EDUKACYJNO-ZAWODOWE W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM

Uprzejmie informujemy, iż Stowarzyszenie "PASSA" w okresie marzec 2012 - styczeń 2014 realizowało projekt współfinansowany z UE w ramach EFS pn.:

Podstawowe informacje o projekcie:

Instytucja realizująca projekt: Kielecka Szkoła Języków Obcych InterCollege Robert Jagiełło & Lech Zięcik
Partner projektu: STOWARZYSZENIE AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ "PASSA"

Instytucja Pośrednicząca: Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach
Numer i nazwa Priorytetu: IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
Numer i nazwa Działania: 9.3. Upowszechnienie formalnego kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych
Obszar realizacji projektu: Województwo świętokrzyskie
Okres realizacji: 1 stycznia 2012 r. – 31 marca 2014 r.

Projekt „Kształcenie w zawodzie Technik ochrony i doradztwo edukacyjno-zawodowe w województwie świętokrzyskim” kierowany jest do 40 osób dorosłych, które chcą uzyskać kwalifikacje zawodowe w zakresie ochrony osób i mienia.

Projekt zakłada realizację dwuletniego cyklu kształcenia w zawodzie "Technik ochrony osób i mienia" w ramach szkoły policealnej na terenie Kielc oraz Buska-Zdroju.

O przyjęcie do szkoły dla dorosłych kształcącej w zawodzie Technik ochrony mogą ubiegać się osoby, które spełniają następujące kryteria:

• są mieszkańcami województwa świętokrzyskiego
  • są w wieku powyżej 18 lat
  • legitymują się wykształceniem min. średnim
  • są niekaranie

W przypadku dużej ilości kandydatów o przyjęciu będzie decydowała analiza formularza zgłoszeniowego, kolejność zgłoszeń, ewentualnie rozmowa.

Wymagane dokumenty:

• Formularz Zgłoszeniowy
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

Rozpoczęcie rekrutacji: 16.03.2012 r.
Zakończenie rekrutacji: 14.04.2012 r.

Formularze dostępne są w sekretariacie STOWARZYSZENIA AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ „PASSA” w Kielcach przy ulicy Warszawskiej 49/49.

IV semestr kształcenia realizowany był przy wsparciu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, bez pomocy którego ukończenie szkół przez uczniów byłoby niemożliwe.

W dniach 14-15.01.2014 r. odbyły się egzaminy zawodowe dla słuchaczy obydwu szkół policealnych! Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników egzaminu i dumni z naszych uczniów, którzy ciężką pracą i wytrwałością w dążeniu do celu udowonili, że marzenia są w naszym zasięgu - trzeba tylko chcieć!

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: Szkoła w Kielcach 508-803-111, kbanasik.passa@o2.pl; Szkoła w Busku-Zdroju 798-912-383, kpoborca.passa@o2.pl