BEZPIECZNA SZKOŁA W STREFIE SCHENGEN

Informujemy, iż Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej "PASSA" z siedzibą w Kielcach w latach 2015 - 2016 zrealizowało cykl szkoleń z zakresu procedur działania w sytuacjach kryzysowych w placówce oświatowej:

"Bezpieczna szkoła w strefie Schengen"

Podstawowe informacje o projekcie:

Podmioty realizujące projekt: Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej "PASSA", Lechaa Consulting Sp. z o.o.
Zamawiający: Gmina Lublin z siedzibą w Lublinie, Pl. Kr. W. Łokietka 1
Podmiot finansujący projekt: Norweski Mechanizm Finansowy 2009-2014
Nazwa projektu: Bezpieczna szkoła w strefie Schengen (11/NMF PL-15/14)

Szkolenia adresowane były dla kadry zarządzającej, administracyjnej i dydaktycznej placówek oświatowych z obszaru miasta Lublin.

Szkolenia zostały przeprowadzone dla 9 484 osób, w tym:

• osób zarządzających placówkami oświatowymi,
  • osób z kadry administracyjnej
  • osób stanowiących kadrę dydaktyczną.

Łącznie w szkoleniach wzięli udział pracownicy 185 placówek dydaktycznych zarówno państwowych jak i prywatnych.

W ramach szkoleń Stowarzyszenie "PASSA" przeprowadziło symulację ewakuacji w 10 wybranych placówkach oświatowych. Uczestnikami symulacji ewakuacji były wszystkie osoby przebywające w danym momencie na terenie placówki szkolnej, tj.: uczniowie, nauczyciele, kadra zarządzająca, kadra administracyjna. Celem symulacji ewakuacji było praktyczne zastosowanie przez uczestników nabytych podczas szkoleń umiejętności.

Zakres merytoryczny szkolenia

1. Profilaktyka zagrożeń, ich rozpoznawanie oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem w sytuacjach niebezpiecznych.
  2. Procedury postępowania w sytuacji zagrożeń.
  3. Organizacja ewakuacji uczniów z terenu zagrożenia.
  4. Podstawy negocjacji z potencjalnym agresorem.
  5. Podstawowe zasady postępowania przy zagrożeniach typu "uzbrojony napastnik", "agresywny uczeń", podłożenie ładunku bombowego itp.
  6. Zasady zachowania się podczas wejścia do szkoły/placówki oświatowej służb uprawnionych do likwidacji zagrożeń (Policji, Straży Pożarnej, grupy specjalnej itp.).

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami projektu, dostępnymi na stronie: