Podsumowanie projektu Akademia bezpieczeństwa 3

Videorelacja z podsumowania projektu "Akademia Bezpieczeństwa III" w sali konferencyjnej Centrum Kongresowego "Targi Kielce" realizowanego w ramach rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej".

Spotkanie otworzył uroczyście I Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki. Na konferencji obecni byli również:

☑️Michał Warszawski Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach
☑️st. bryg. Robert Sabat - Z-ca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
☑️bryg. Sławomir Karwat Komendant Miejski PSP w Kielcach
☑️płk Krzysztof Czekaj - Dyrektor Aresztu Śledczego w Kielcach
☑️nadkom. Marcin Chatys I Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach
☑️Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty
☑️Tomasz Chojecki - Kierownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach
☑️Małgorzata Pawelec-Buras - rzecznik prasowy GDDKiA Oddział w Kielcach.

W spotkaniu uczestniczyli ponadto: uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy świętokrzyskich placówek oświatowych, świętokrzyscy policjanci i strażacy, wykładowcy realizujący zadania w ramach projektu.

Podczas konferencji odbyła się premiera dwóch filmów instruktażowych nakręconych w ramach projektu przez Stowarzyszenie "PASSA" i partnerów:
wtargnięcie do szkoły uzbrojonego napastnika
bezpieczeństwo w ruchu drogowym

W projekcie wzięło udział 26 placówek oświatowych ze wszystkich powiatów woj. świętokrzyskiego, w tym 10.733 uczniów, 1.039 nauczycieli, dla których zrealizowano 608h warsztatów.

Przedstawiono również cele, założenia i rezultaty projektu, które wkrótce zaprezentujemy.

Partnerzy projektu:

• Świętokrzyska Policja
  • Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach
  • Areszt Śledczy w Kielcach
  • Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach
  • Europejskie Centrum Bezpieczeństwa

Realizacja: Mateusz Dembski