FB

Atak terrorystyczny na szkołę - edukacja dla bezpieczeństwa

Kolejne działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa realizowane wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach - ATAK TERRORYSTYCZNY NA SZKOŁĘ. W ćwiczeniach brały udział wszystkie służby ratunkowe i Instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Patronat honorowy nad projektem objął Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Pociąg do bezpieczeństwa

W październiku 2018 uczestniczyliśy w realizacji projektu "Świętokrzyska Koalicja Seniorów" organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach oraz Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki w ramach rządowego programu Razem bezpieczniej im. W. Stasiaka na lata 2018-2020.

Więcej

Aktywny Senior to Bezpieczny Senior

Stowarzyszenie "PASSA" wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach wspólnie przystąpili do konkursu organizowanego przez MSWiA pn: "Aktywny senior to bepieczny senior", w ramach którego nakręcony został filmik instruktarzowy ukazujący procedury działania w sytuacji zagrożenia seniorów w miejscach publicznych: miejski plac targowy, komunikacja miejska.

SAMOOBRONA DLA KOBIET

Fotorelacja z bezpłatnych warsztatów SAMOOBRONY DLA KOBIET w ramach projektu "AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA", współfinansowanego z rządowego programu Razem bezpieczniej im. W. Stasiaka - programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań. W szkoleniach w terminie 15.11.2017 r. - 29.11.2017 r. wzięło udział ok 60 uczestniczek.

Ewakuacja w ramach Akademii Bezpieczeństwa

25.10.2017 r. w SP nr 22 w Kielcach odbyła się wielka ewakuacja placówki na wypadek wtargnięcia uzbrojonych napastników. Ewakuowano całą szkołę. W ćwiczeniach udział wzięli: międzynarodowi instruktorzy ds. bezpieczeństwa, Grupa Ratownictwa PCK Kielce, Straż Pożarna, Policja. Całość koordynowała "PASSA".

Szkolenia w ramach AKADEMII BEZPIECZEŃSTWA

Szkolenia dla uczniów, nauczycieli, rodziców, kobiet i seniorów. Przeszkoliliśmy już ponad 3 tyś. uczestników :)

AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

Projekt zakłada realizację bezpłatnych szkoleń z zakresu PROCEDUR DZIAŁANIA W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH w placówkach oświatowych w Kielcach i ich najbliższym otoczeniu, w ramach rządowego programu Razem bezpieczniej - programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań.

Kursy dla pracowników ochrony

Zapraszamy na kursy "Kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej" oraz kursy doskonalące dla pracowników ochrony. Podczas zajęć skupiamy się na praktycznych aspektach związanych z ochroną osób i mienia.

Kurs Instruktora Strzelectwa Bojowego i Dynamiczno - Praktycznego

Fotorelacja z organizowanego cyklicznie kursy dla Instruktorów Strzelectwa Bojowego i Dynamiczno - Praktycznego. Absolwenci kursu otrzymują uprawnienia państwowe do samodzielnego prowadzenia zajęć z wyszkolenia strzeleckiego.

 

Szkolenia ochrony VIP

Zapraszamy na profesjonalne szkolenia praktycznej ochrony osób prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, posiadających izraelskie uprawnienia. Zakres szkolenia stanowi połączenie wiedzy teoretycznej i intensywnego treningu w terenie. 

 

Przygotowanie do pracy w służbach mundurowych

Specjalistyczne szkolenia przygotowyjące do pracy w służbach mundurowych. Kandydatów do pracy w służbach mundurowych wyposażamy w wiedzę i umiejętności pozwalające zdobyć jak najwiekszą liczbę punktów przy rekrutacji. 

Instruktor strzelania bojowego sierpień 2016

Fotorelacja z kursu strzelania bojowego odbywającego się w okresie lipiec - sierpień 2016. Zapraszamy na kolejne edycje kursu!

Instruktor taktyki i technik interwencji

Krótka fotorelacja z ostatniego zakresu taktyki i technik interwencji. Tytuł Instruktora otrzymały wszystkie osoby uczestniczące w zajęciach. 

Vademecum Bezpiecznego Seniora

Relacja z projektu "Odkryj swoją moc! - Vademcum Bezpiecznego Seniora", który zakłada realizację bezpłatnych warsztatów z zakresu bezpieczeństwa w każdym z 14 powiatów woj. świętokrzyskiego.

Spełniamy swoje marzenia :)

Nie ma dla nas przeszkód i rzeczy niemożliwych! Tym razem tezę tą z wielkim zapałem i hartem ducha potwierdza Jarek - członek założyciel naszego Stowarzyszenia. W wieku 50 lat oddał swój pierwszy skok spadochronowy w tandemie. Dziś, po 11 latach skacze samodzielnie nawet z 6 000 tyś. metrów! Gratulujemy i życzymy niesamowitych wrażeń :)